O Przedszkolu

"Mini Uniwersytet" to kameralne Przedszkole Niepubliczne wpisane do ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych prowadzonych przez miasto Żyrardów. 
Dzieci w naszym przedszkolu mają możliwość wszechstronnego rozwoju. Zajęcia ułożone są tak, by sprzyjać zdolności jednoczesnego, spójnego używania rąk i oczu. Dziecko codziennie podczas zabawy rozwija swoje zmysły i poznaje świat. 
Pedagodzy prowadząc specjalnie dobrane do wieku i możliwości dzieci zabawy, pomagają im nabywać umiejętności takie jak zapamiętywanie kształtów i kolorów, wrażliwość na bodźce, kontakty międzyludzkie, zdolność do pracy zespołowej, czy umiejętność samodzielnego uspokajania się i organizowania własnego czasu.
Dzięki poznaniu sensorycznych zabaw, przedszkolaki aktywnie spędzają czas, rozwijając swoją wyobraźnię. 
Zabawy sensoryczne zapewniają wyjątkowe odczucia. Wyrabianie z różnych mas figurek czy malowanie farbami za pomocą palców doskonale aktywizuje motorykę małą. 
Korzyści, które przynoszą zabawy sensoryczne to doskonalenie ruchów głowy i tułowia, ułatwianie odbierania i przetwarzania bodźców, wzmacnianie prawidłowego napięcia mięśniowego, usprawnianie koordynacji ruchu gałek ocznych, przyśpieszanie rozwoju. Wpływają  na harmonijną pracę układu nerwowego, oraz stymulują dzieci do poznawania i odkrywania świata.
Do świata sportu i zabaw sensorycznych zaprasza nasza kadra, którą tworzy zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.  
Cały program wychowawczo-dydaktyczny dostosowujemy do potrzeb dziecka - jest otwarty na indywidualność wychowanka, wspiera jego rozwój w atmosferze miłości, akceptacji i bezpieczeństwa. 
Zapewniamy codzienne zajęcia edukacyjne zgodne z podstawą programową MEN dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat z przygotowaniem do podjęcia nauki w szkole. 
Duży ogród przedszkolny zapewnia naszym przedszkolakom doskonałą zabawę na świeżym powietrzu każdego dnia.
Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom przedszkole jest czynne w godzinach 7:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku a także w jedną sobotę w miesiącu w godzinach 11:00-13:00   :) 
Zapewniamy dzieciom profesjonalną opiekę, edukację, bezpieczeństwo, radość a przede wszystkim domową atmosferę pod okiem logopedy, pedagoga specjalnego i psychologa.
Nasze relacje z dziećmi oparte są na wzajemnym szacunku i zaufaniu.